• English
  • Language

    • Nederlands
    • English

Over ons

' OVERGANGSZONE ’ wordt georganiseerd door Stichting In Principio (SIP) in samenwerking met de Stichting Ontwikkelingsmaatschappij ENCI-gebied (SOME) en Centre Céramique, en het Lectoraat Autonomie en Openbaarheid in de Kunsten (AOK).
Lectoraat Autonomie en Openbaarheid in de Kunsten (AOK)
Stichting In Principio (SIP)
Stichting In Principio is een non-profit organisatie. Zij stelt zich als doel een ontmoeting tussen beeldende kunst, wetenschap en maatschappij te bewerkstelligen, door middel van onderzoeks- en tentoonstellingsprojecten, manifestaties, publicaties en aanverwante activiteiten.
  • Prof.dr. Catrien Santing (Chair of Medieval History, University of Groningen/ Academic Director Dutch Research School for Medieval Studies, voorzitter SIP)
  • Lidewij de Koekkoek (directeur Rembrandthuis Amsterdam, algemeen bestuurslid SIP)
  • Gerard Kahmann (KUBUS Steggerda, penningmeester SIP)
  • Dr. Krien Clevis (secretaris SIP)
Adviesraad ‘OVERGANGSZONE’
  • Dr. Jeroen Boomgaard (Lector Kunst en de Publieke Ruimte Rietveld Academie/UVA, Amsterdam)
  • Ad Himmelreich (conservator beeldende kunst(collectie) en erfgoed Provincie Limburg)
  • Hans Jongerius (zakelijk directeur Sonsbeek 2008, en vervolgens zelfstandig cultureel ‘econoom’/ondernemer, Elst)
  • Jasper Coppes, beeldend kunstenaar en onderzoeker, Amsterdam en Glasgow
  • Bart Lodewijks, beeldend kunstenaar en schrijver, Gent
  • Kristina Benjocky, beeldend kunstenaar en onderzoeker, Amsterdam/Maastricht
Deelnemende Kunstenaars ‘ OVERGANGSZONE ’
Namen Eindexamenjaar Fine Arts e.v. Maastricht * Website
Karel Dicker (2015-2016) www.kareldicker.com 
Julie Faßbender  (2015-2016) juliefassbender86.wixsite.com/mijnsite/about
Miriam Sentler (2015-2016) www.miriamsentler.com
Eline Kersten & Renan Schulze (duo) (2014-2015) www.re-collective.nl
Stef van den Dungen (2014-2015) www.stefvandendungen.com
Christian Berens (2013-2014) www.docking-station.org
Maarten Davidse (2013-2014) www.maartendavidse.nl
Simon Weins (2013-2014) www.simonweins.com
Charlotte Koenen (2013-2014 Jan van Eyck, 2015-2016) www.charlottekoenen.com 
Sanne Vaassen (2012-2013, Jan van Eyck, 2014-2015)   www.sannevaassen.com
Joep Vossebeld (2010-2011, Jan van Eyck, 2015-2016) www.joepvossebeld.com
Over de curator
Kunstenaar/curator/onderzoeker Krien Clevis heeft in het kader van haar Postdoc aan het Lectoraat Autonomie en Openbaarheid in de Kunsten (AOK) van de Arts Faculty Maastricht het concept ‘OVERGANGSZONE’ ontwikkeld. Dat concept ligt in het verlengde van haar promotieonderzoek. In haar proefschrift LOCVS (2013) deed zij onderzoek naar de notie en kwaliteit van ‘plaats’ en confronteerde en besmette dit artistiek onderzoek met onder andere archeologische debatten over plaats. Zij heeft onderzoek gedaan naar de fysieke en kwalitatieve eigenschappen van plaats, vooral op plekken die historische betekenis hebben. Het zijn plaatsen in verandering, getekend door nieuwe bouwlagen, tijd- en ruimte-aspecten, die voortdurend overschreven worden, als een proces van continue verandering. Haar onderzoek combineert historisch/archeologische, artistieke en persoonlijke exploratie van locaties met als doel om aan de aldus opgediepte gelaagde betekenis van plaatsen, een nieuwe, of anderszins artistieke betekenis toe te voegen. Dit via een methode die binnen het kunstenveld tamelijk nieuw is, maar inmiddels geïntroduceerd binnen het vierde veld van academia: Artistiek Onderzoek. Het vooronderzoek dat voor dit project is gedaan (mei 2015 – mei 2016), heeft plaats gevonden binnen de context van het Lectoraat AOK en past binnen haar doelstellingen.

www.krienclevis.com